? ПОЧАТОК ТРИДЕННОГО ШТУРМУ МАЙДАНУ?️
 Вчора,18 січня, в Україні згадували триденний силовий штурм Майдану - криваве протистояння між силовиками та протестувальниками.

? Після відмови активістів виконати ультиматум силовиків припинити спротив, о 18-ій годині почався останній, найбільш кривавий штурм Майдану, який тривав до 20-го лютого та завершився розстрілом Небесної Сотні.

⚠️ З самого ранку 18-го лютого в центральній частині Києва, на вулицях прилеглих до Верховної Ради, відбувалися масові протистяння з міліцією через відмову провладних сил вносити зміни до Конституції, які мали суттєво обмежити повноваження тодішнього Президента Януковича.

? Близько 16-ї години вечора беркутівцями були захоплені барикади на вулиці Грушевського, і активісти були змушені залишити Український дім на Європейській площі. Також активісти були витіснені з Жовтневого палацу на вулиці Інститутській. Після цього наступ силовиків зупинився.

? Міською владою столиці був повністю зупинений київський метрополітен та перекриті центральні вулиці міста.

 Незважаючи на погрози, активісти не збиралися відступати і укріплювали позиції. Оскільки вимоги силовиків не були виконані, близько 18-ї години з боку Європейської площі та вулиці Інститутської розпочався штурм.

? На Майдані перебувало кілька тисяч людей, яким протистояло в декілька разів більше міліціянтів. За драматичними подіями в центрі Києва в прямому ефірі спостерігала вся країна.
В процесі бою проти активістів були застосовані коктейлі Молотова, гранати, помпові рушниці, водомети та вогнепальна зброя. Під час атаки на барикаду з боку Європейської площі були підпалені два бронетранспортери «беркута». Весь час протистояння працювала центральна сцена Майдану, з якої відбувалася координація оборонних дій.

? Силовикам вдалося прорвати барикаду з боку Європейської площі та підпалити наметове містечко. Після цього єдиним, що захищало серце площі від штурмовиків, була стіна вогню, яка підтримувалася майданівцями аж до кінця штурму 20-го лютого