Соболевський: Українці толерують корупцію!

В ході передвиборчої кампанії, яка зараз триває по всій Україні, у голови штабу Терен Схід Владислава Соболевського, як у голови передвиборчого штабу, була можливість вивчити результати одразу декількох фокус-груп, які відбувалися як на Сході України, так і в Києві.

"Одним з важливим результатів, який можна було почерпнути з цих фокус-груп була одна теза. Ця теза була настільки сильною та водночас страшною, що я декілька разів перечитував, адже не міг повірити в те, що бачу. Українці толерують корупцію!", - говорить Соболевський.

За його словами, якщо говорити про те, що раніше українці лише брали участь у схемах, у підкупі, у хабарництві, у розкраданні державного майна втиху, то зараз вони починають відкрито толерувати корупцію. Українці не вірять у реальність боротьби з корупцією. Українці втомилися чути про боротьбу з нею. Українці ненавидять антикорупціонерів, бо ті в командах олігархів та грантоїди. Українці не вважають хабарництво та розкрадання значними злочинами.

"Водночас коли в ході передвиборчої кампанії прийшов час дворових зустрічей з потенційними виборцями, виявилося, що люди вважають, що у всіх бідах винні корупціонери. Винні в тому, що розграбували країну, розграбували місто, пограбували їх дітей та ракетну програму РНБО. І це правда, але вони забувають додати, що корупціонери - вони самі. Толерування корупції – це будівництво піраміди знизу. Колись з такої виросла «сім’я Януковича». Саме через толерування корупції на усіх рівнях, від найнижчого до найвищого, стало можливим розкрадати бюджет в таких об’ємах. З руїн цієї піраміди, хоча вона й не сильно була зруйнована, виросла піраміда Порошенка-Ахметова-Медведчука. Участь у схемах від «Роттердам+» до отримання водійських прав за хабар – це ніби стартап, ніби хитрість, що дозволяє зекономити гроші, час, уникнути головного болю з бюрократією й чергами. Насправді ж ми граємо за правилами тих, хто наповнює кишені і не піклується пенсіями, дорогами, медициною, інноваціями, обороною держави. Люди, котрі відповідають, що «годі вже займатися проблемою корупції, є більш важливі справи», вбивають державу та унеможливлюють виконання нею своїх функцій. Цей висновок вражає тому, що корупції, насправді, стає схожою на рак. Адже рак – це клітини людини, котрі розвиваються самостійно, не в тому порядку, як того потребує організм і таким чином унеможливлюють його майбутнє здорове функціонування. Корупція, як засіб для розвитку окремих галузей? Можливо, але не в Україні. Допоки на найвищому рівні не буде на 100% чисто, прозоро і твердо, усі експерименти не будуть вдалими. Нульова толерантність до корупції на побутову рівні – це наш вклад в розбудову майбутнього держави. Не толеруйте корупцію!", - підсумував Соболевський.