Андрій Білецький, як провідник українського націоналізму у Харкові

Сьогодні Андрій Білецький активний громадський діяч та політик, який об’єднує не тільки націоналістів, але й звичайних українців в усіх регіонах. Але не всі знають з чого починав він свій шлях. Не відміну від своїх політичних опонентів, Андрію нема чого приховувати з минулого.

Активну участь в громадському житті Білецький почав ще студентом в Харкові. Саме тут, в рідному місті, він почне завойовувати авторитет і довіру в націоналістичному середовищі. Сам Білецький є одним з новітніх ідеологів соціал-націоналізму, вивчаючи на розвиваючи цю ідеологію під особливості нашого часу. З 2005- по 2012 роки він публікує свої роботи в таких газетах як “Наступ”, “Вартовий Держави”, “Український Порядок”. Всі його статті вийшли у 2012 році в збірці “Український соціальний націоналізм”.

Не тільки словом, але й ділом він просував ідеї націоналізму в Харкові. У 2002 році він очолює Харківський осередок організації “Тризуб” ім. Степана Бандери. Спостерігаючи занепад націоналістичного руху в 2005 році він створює нову, незалежну організацію – “Патріот України”

Через його високий авторитет серед правого руху, до організації швидко долучаються бійці УНА-УНСО, СНПУ та “Тризубу”. “Патріот України” завдяки активним діям швидко став впливовою, націоналістичною силою не тільки Харкова, а й інших регіонів, де через деякий час почали утворюватися осередки організації.  

В Березні 2006 року учасники “Патріоту" заблокували для ОДА підхід до пам’ятника Шевченку в Харкові, протестуючи проти надання російській мові статусу другої офіційної у Харкові. Сам Білецький особисто брав участь в усіх заходах та акціях. Так наприклад в 2008 році, під час проведення маршу на честь УПА, він був заарештований разом з усіма членами організації. В тому ж році Андрій Білецький був на чолі утворення Соціал-Націоналістичної Асамблеї - руху що об’єднав багато націоналістичних організацій. На той час “Патріот України” мав вже 9 осередків по всій Україні, тож не дивно що саме Білецький очолив СНА. За свою націоналістичну діяльність в Харкові Андрій зазнав замах, був репресований та провів 3 роки в в’язниці, але це не зупинило його.

100 років тому в Харкові мешкав ідеолог націоналізму – Микола Міхновський. Відомий публіцист, бунтар та діяч –саме він залишив за Харковом славу націоналістичного міста. Андрій Білецький власним прикладом доводить, що й століття після, це місто залишається головною опорою Українського Націоналізму. І залишиться їм поки буде мати таких провідників.