Депутати міськради підтримали петицію щодо заборони пластикових квітів та вінків на кладовищах Полтави

Депутати міськради доручили юридичному управлінню розробити механізм заборони пластикових квітів і вінків на кладовищах міста. Депутати містобудівної комісії розглянули петицію Ольги Макеєвої щодо заборони продажу та розміщення на кладовищах пластикових квітів та вінків з на території Полтави. Про це повідомляє місцеве Інтернет-видання.

Текст петиції звучить наступним чином:

«З метою зменшення відходів та їх негативного впливу на навколишнє середовище просимо заборонити продаж та розміщення на кладовищах пластикових квітів, вінків та інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику на території міста Полтави. А також розмістити на вхідних частинах кладовищ та по місту банери із роз’ясненням про шкоду пластикових квітів та вінків. Пластикові вінки й квіти не несуть жодної релігійної чи богословської символіки, це традиція, що поширилася у радянські часи й в Європі нічого подібного немає. Пластикові вироби шкодять екології ще з етапу виготовлення сировини для них, для якої використовують нафтопродукти. Окрім того, більшість пластикової атрибутики не вивозять на полігони, а спалюють прямо на кладовищах, що забруднює повітря різними токсичними речовинами, що шкодять здоров’ю. А навіть, потрапляючи на полігони, пластик розкладається щонайменше 200 років. Альтернативною пластиковим квітам можуть стати вінки з живих квітів та хвої, живі квіти, висаджені в ґрунт, газонна трава, сухоцвіти та свічки».

Депутати погодилися, що потрібно заборонити пластикові квіти й вінки, оскільки вони шкодять екології. Члени комісії одноголосно проголосували за прийняття петиції та доручили юридичному відділу виробити механізм заборони.