Національний корпус відмітив День Соборності України

 

Національний корпусу долучився  до заходів до Дня Соборності України.

Цього року Україна відзначає 101-шу річницю проголошення незалежності Української Народної Республіки та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

У Лебедині національний корпус та  місцеві жителі хвилиною мовчання та покладанням квітів біля пам’ятника Великого Кобзаря вшанували пам’ять усіх тих, хто загинув у боротьбі за вільну, незалежну, соборну Україну.

 

У Сумах активісти долучилися до  акції «Вогні Соборності Єднають Україну» та запалили свічки біля пам’ятника Тараса Шевченка, символічно  виклавши з них кордони України.

У Шостці національний корпус взяв учать у заході, що проходив у міській бібліотеці. Під час якого  перед гостями виступив історик, що нагадав історію становлення Соборності України. Після чого присутні мали змогу насолодитися талановитими виступами дітей. Перед аудиторією з промовою до дня Соборності виступив голова Національного корпусу Микола Семенов.

Варто зазначити, що проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року стало історичним актом об’єднання українських земель у єдину державу, основоположною подією для новітнього українського державотворення. Акт злуки увінчав прагнення українців, століттями розділених і поневолених різними імперіями, жити у своїй єдиній європейській державі.

 Соборність України означає духовну згуртованість всіх громадян, незалежно від їхньої національності та регіону проживання, запорука успішного розвитку української державності, вагомий чинник недопущення повторення злочинів тоталітарних режимів.

 Сьогодні в районі операції об’єднаних сил наші бійці так само, як і їхні прадіди 100 років тому, відстоюють незалежність і соборність України.