Colors: Green Color

Перегляд фільму «Ціна Незалежності»

Вчора, 2-го липня, відбувся перегляд фільму «Ціна Незалежності» про лідера Азовського Руху Андрія Білецького, що ілюструє його життєвий шлях. Андрій Білецький – це саме та людина, яка змогла створити найбоєздатніший та найуспішніший добровольчий підрозділ – полк «Азов», а також потужний націоналістичний Рух з перспективною партією Нацкорпус. За ініціативи Білецького по всій Україні розбудовується десятки соціальних проектів.

День Народження Романа Шухевича

30 червня 1907 року народився Роман Шухевич – Головнокомандуючий Української Повстанської Армії та другий Провідник ОУН (б). З юних років Шухевич вів активне громадське і політичне життя. У 1925 році став членом Української Військової Організації, а після створення ОУН став бойовим референтом в організації. Загинув в 1950 році під час бою з московським окупантами. Роман Шухевич – одна з найвидатніших постатей національно-визвольного руху 30-50-х років, символ героїчної боротьби за незалежність та свободу України. На традиціях цієї боротьби виросло нове покоління борців за Українську Державність.

Звільненнили з полону українських бойовиків

У Києві приземлився літак зі звільненними з полону бойовиків українцями. До Києва звільнені українські заручники прилетіли з Мінська, куди їх доставили з російського Ростову-на-Дону. В аеропорту їх зустріли родичі.

Проголошення Акту відновлення Української Держави

30 червня 1941 року - проголошення Акту відновлення Української Держави 78 років тому, 30 червня, у Львові за ініціативою Організації Українських Націоналістів було проголошено Акт відновлення української державності. Підготовка акту здійснювалася таємно, без схвалення німецької окупаційної влади. Після відмови провідників ОУН (Степана Бандери та Ярослава Стецька) відкликати Акт, їх заарештували і відправили в концтабір. Згодом розпочалися масові арешти всіх ОУНівців. Ця чергова спроба українців заявити про власну державність відбувалась у вкрай несприятливих обставинах і, на жаль, не була успішною. Втім вона вкотре засвідчила прагнення українців до власної незалежності.

День Конституції

Це державне свято щорічно відзначається на честь ухвалення Конституції незалежної України. Основний Закон Держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття. День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. Щиро вітаємо спілчан із вітають всіх із Днем Конституції! Ми пишаємося нашою країною і з гордістю відзначаємо це державне свято!

Види донорства крові

Виділяють два види донорства крові: донорство цільної крові (еритроцитарної маси), донорство компонентів крові (тромбоцитів, лейкоцитів, гранулоцитів, плазми). Донорство цільної крові - найбільш поширений вид кроводачі. Кров береться з вени на руці, в середньому 450 мл. за один раз і триває 5-10 хвилин. Особи з масою тіла менше 50 кг можуть допускатися до донорства у виняткових випадках. Обсяг донації крові в них не повинен перевищувати 300 мл. Донорство плазми (плазмаферез). Існує два способи проведення плазмаферезу: ручний («переривчастий»), коли у донора забирається доза крові, відразу ж центрифугується розділяючись на еритроцити і плазму; еритроцити повертаються донору, а плазма особливим чином переробляється для подальшого переливання реципієнтам. При автоматичному плазмаферезі процес відбувається за допомогою спеціального апарату безперервно. Вся процедура триває від 30-40 хвилин до 1,5 години. Об'єм взятої плазми не повинен перевищувати 600 мл за один сеанс. Для людей, маса тіла яких не перевищує 50 кг, не дозволяється здавати більше 12% від всього циркулюючого об'єму крові, який складає 6,5-7% від маси тіла. За рік людині не можна здавати більше 12 літрів плазми. Донорство тромбоцитів (тромбоцитаферез) - з крові донора вибірково витягуються лише тромбоцити, а всі інші складові повертаються в кровоносне русло. Тромбоцитарна маса забирається в об'ємі приблизно 450 мл, при цьому загальний об'єм крові в організмі крові відновлюється за допомогою фізичного розчину. Як правило, взяття тромбоцитів здійснюється на спеціальних апаратах, вимагається певна підготовка донора. Процедура може тривати більше години. Донорство гранулоцитів (клітин імунної системи) потребує спеціальної попередньої підготовки донора. Сама процедура давання гранулоцитів аналогічна даванню крові на тромбоцити, з однією різницею - у донора відбирають тільки гранулоцити, всі інші компоненти крові повертаються.