Colors: Green Color

Одна кров: міфи про донорство

Міф №1. Донорство крові - це небезпечно На сьогодні донорство крові - це абсолютно безпечна та життєво необхідна процедура. В усьому світі мільйони громадян здають кров без зайвих закликів та прохань. Для взяття крові використовуються лише одноразові та стерильні системи, що індивідуальні для кожного донора. Міф №2. Є потреба лише в рідкісних видах крові Це не так. Потреба в крові - як рідкісних, так і поширених груп потрібна завжди. Якщо ви здаєте кров не конкретному реципієнту, то ця кров поступає в загальний банк крові та використовується в ситуаціях, коли реципієнту потрібне негайне переливання крові. Більш того, чим популярніша група крові, тим більше її потрібно, так як більше людей потребують саме вашої групи крові. Міф №3. Донорство - це страшно, боляче і довго Насправді, єдиним неприємним моментом протягом всієї процедури є укол голкою, що навряд чи можна назвати “страшною і болючою” процедурою. Порізи та удари, з якими ми зіштовхуємось ледь не щодня завдають значно більшого болю. До того ж, донація крові триває не більше 10 хвилин. Міф №4. Я постійно чую, що хтось здає кров, тому не бачу сенсу йти самому Про донорство багато говорять в ЗМІ та на телебаченні, знімають соціальну рекламу, організовують акції, але статистика говорить, що лише 5% від тих, хто не має протипоказань щодо донорства (а це близько 60% населення планети), насправді стають донорами крові. Міф №5. В мене заберуть занадто багато крові й це призведе до погіршення здоров’я В організмі дорослої людини знаходиться близько 5,6 л крові, в той час коли за один раз забирають 450-470 мл - занадто мало, щоб нанести шкоду вашому організму. До того ж організм історично звик до незначної частини крові внаслідок травм та складних природних умов, тому швидка регенерація (відновлення) закладена в нас біологічно.

Національний корпус домігся забезпечення дітей інсуліном

Сьогодні представники Національного корпусу разом з батьками дітей з цукровим діабетом вийшли під відділ охорони здоров‘я міста Суми аби запитати у Олени Чумаченко чому в аптеках як вона обіцяла не видають безкоштовний інсулін. Під час мітингу до людей приїхала сама В. О. начальника відділу охорони здоров‘я Олена Чумаченко, яка назвала номер однієї аптеки з якою їм вдалося домовитися на роботу у борг. Під натиском Національного корпусу всім кому не дали рецепти на безкоштовний інсулін вже завтра прийме ендокринолог і люди зможуть отримати життєво необхідний інсулін для дітей.А 24 квітня під час сесії вирішать питання додаткового виділення коштів на інсулін, який видаватимуть у наступні місяці. Національний корпус і далі буде слідкувати за перебігом подій, в разі не виконання обіцянок владою буде негайно реагувати

У Сумах батькам не дали обіцяний інсулін

Після мітингу, 18-го квітня, Національного корпусу та батьків дітей з цукровим діабетом біля міського відділу охорони здоров’я, сьогодні ендокринолог прийняв матерів хворих дітей та виписав їм рецепти на безкоштовний інсулін. Проте коли батьки звернулися до аптеки яка, як зазначила в.о. начальника відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко буде видавати препарат у борг, там їм сказали, що безкоштовного інсуліну немає. Зі слів аптекаря безкоштовний інсулін замовлять на середу 24-го квітня, як раз у той день коли відбудеться сесія. «Міська влада просто такими діями відтягує час до сесії, де як вони говорять будуть розглядати це питання. До того як сказала аптекар інсулін є, але платний, тобто в котре батьки мають діставати гроші зі своєї кишені. В чому ж проблема надання інсуліну як і говорила Олена Чумаченко у борг? - розповідає заступник голови Сумського обласного осередку Національного корпусу Олексій Єгоров.

Влада вкотре дурить людей!

Тиждень тому під час мітингу батьків хворих дітей на цукровий діабет міський голова Лисенко Олександр пообіцяв вирішити проблему до вівторка, тобто 16-го квітні або ж буде скликана позачергова сесія. На сьогоднішній день ні того ні іншого не відбулося. Чергова брехня міської влади, яку на їх думку просто забуде народ? Днями В.О. начальника відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко заявила, що відпуск інсуліну дітям з цукровим діабетом в аптеках будуть у борг, а це питання буде масштабно вирішуватися 24 квітня на сесії. Після офіційного повідомлення Чумаченко, батьки пішли до аптек міста Сум. Жодна аптека не чула та не знає про це «розпорядження», виходить міська влада вкотре ЗБРЕХАЛА людям. Проблему від якої залежить життя дітей так і не була вирішена як обіцяли до 16-го квітня. А батьки продовжуються віддавати з кишені останні гроші за для подальшого життя їх дітей, поки влада годує всіх своєю БРЕХНЕЮ, обіцянками та виписує собі нереалні премії.

Квести для інсулінозалежних влаштували у Сумах

Сьогодні представники Національного корпусу разом з батьками дітей з цукровим діабетом вийшли під відділ охорони здоров‘я міста Суми аби запитати у Чумаченко чому в аптеках як вона обіцяла не видають безкоштовний інсулін. Як це було дивіться в ефірі телеканалу Video:https://youtube.com/watch?v=EeYQA7Qclo0

Національний корпус продовжує боротьбу з пилорамою в Краснопіллі.

Днями представники Національного корпусу до яких раніше зі скаргами звернулися мешканці Краснопілля по вулиці Сумській знову навідалися до Краснопілля. Після направлення листа Національним корпусом до прокуратури було створено комісію з розгляду колективного звернення мешканців Краснопілля, щодо діяльності пилорами в яку входили й представники Національного корпусу. Комісією було проведено перевірку санітарних умов, зокрема пил, шум тощо. Краснопільська селищна рада направить листи: в Управління Держпраці в Сумській області – територіальний орган Державної служби України з питань праці, Санітарно-гігієнічну лабораторію ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я» Остаточні висновки комісії будуть відомі після лабораторних вимірів. Національний корпус продовжує тримати справу під своїм контролем.