Національний корпус прийняв участь у святкуванні 379 річниці Конотопської битви

7 липня розпочався Всеукраїнський патріотичний фестиваль "Конотопська битва", приурочений до 379-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського в Конотопській битві 1659 року.

В рамках фестивалю Національний корпус облаштував майданчик, на якому всі охочі гості святкового заходу мали можливість відвідати інсталяцію, присвячену загиблим воїнам, виставку військової амуніції та зброї, позмагатися у влучності в стрілецькому тирі, переглянути документальні фільми про бойовий шлях захисників України, відвідати майстер-клас декоративно прикладного мистецтва та скуштувати незмінну традиційну страву - справжній козацький куліш. 

Для нас сьогодні це не просто ще одна історична дата, оскільки після тієї битви наших пращурів Конотопщина залишається одним зі славних символів національно-визвольної боротьби українського народу, засвідчуючи високі моральний дух і рівень військового мистецтва українського війська. Варто зазначити, що, на жаль, більшість українців і досі мало що знають не лише про саму битву, але й про українсько-російську війну 1658–1659 років. І це не дивно – добре працювала радянська школа. Історію цієї війни елементарно замовчували як російські дореволюційні, так і радянські історики. Нагадування про блискучу перемогу українських військ над росіянами було надто болючим для російської імперської свідомості. Крім того, Конотопська битва самим фактом свого існування в історії руйнувала міф про "дружбу російського та українського народів" та про одностайне прагнення українців до "воссоєдінєнія" з "братами".